آموزش جنسی زناشویی شاهو7

▬ بازگشت به آرشیو مطالب اخیر

نیکبختی افراد در زندگی زناشویی = خلق و خوی همسر

امام صادق(ع): رَحِمَ اللّه ُ عبدا فیما أصْلَحَ بَیْنَهُ و بینَ زوجَتهٍ، فأنَّ اللّه َ عزَّ و جَلَّ قَدْ مَلَّکَهُ ناصیتَهَا و جَعَلَهُ القَیَّمَ عَلَیها؛

خدا رحمت کند مردی که میان خود و همسرش را اصلاح نماید، زیرا خداوند اختیارش را در دست او گذاشته و او را قیّم و سرپرست زن قرار داده است.»

شخصی گفته است: «نیکبختی افراد در زندگی زناشویی بیش از هر چیز بستگی به خلق و خوی همسرش دارد

زناشویی و اقدام برای برپایی زندگی مشترک و تشکیل خانواده یک خواسته طبیعی بوده که غرایز آن در وجود انسانها به ودیعه نهاده شده و این خود یکی از نعمات بزرگ الهی می باشد. خداوند بزرگ خود در قرآن مجید می فرماید: «از خود شما برایتان همسرانی آفریدم تا با آنان انس بگیرید و آرامش خاطر پیدا کنید

برای اختلافات خانوادگی می توان عوامل زیادی همچون عوامل اقتصادی، تربیت خانوادگی، محیط زندگی، دخالتهای بیجای بستگان و بسیاری چیزهای دیگر را بیان داشت اما از مهمترین عوامل ناسازگاری و اختلافات زندگی می توان به آشنا نبودن زن و شوهر به وظایف خود در زندگی زناشویی و خلق و خوی نامناسب اشاره داشت. آشنایی به وظایف و خلق و خوی مناسب برای پی ریزی یک زندگی بادوام شرط اساسی محسوب می شوند. چرا که در زندگی مشترک حرف اول را محبت می زند.

 

اصولاً دل انسان به محبت زنده است و در زندگی زناشویی هم طرفین تشنه عشق و محبت هستند. هم زن و هم مرد انتظار دارند که در زندگی مشترک طرف مقابل محبتهای او را جبران کند. یک مرد با تمام وجود زحمت می کشد و حاصل دسترنج خویش را تقدیم زنش می کند و متقابلاً از او انتظار دارد که قدرش را دانسته و از صمیم قلب دوستش بدارد. از طرف دیگر یک مرد هم باید به اخلاق و روحیات همسرش کاملاً آگاهی داشته باشد و بر طبق خواسته های درونی او برنامه زندگیش را سامان ببخشد چرا که یک زن کانون محبت و موجودی عاطفی است و زندگی او به محبت و علاقه بستگی دارد. به همین ترتیب احترام متقابل در زندگی زناشویی بسیار بااهمیت است. هر فردی که به شخصیت خویش علاقه مند است و خودش را دوست دارد، دلش می خواهد دیگران نیز به شخصیت او احترام بگذارند. حب ذات و علاقه به احترام یک امر غریزی می باشد. یک مرد در خارج از خانه با افراد گوناگون برخورد می کند و چه بسا مورد توهین قرار گرفته و به شخصیتش لطمه وارد می شود. در این جا انتظار دارد در خانه به او احترام گذاشته شود تا شخصیت تحقیر شده اش زنده شود. همچنین یک زن نیز به مانند مرد به حفظ شخصیت خویش علاقه مند است. دوست دارد محترم و گرامی باشد و شوهرش بیش از دیگران به وی احترام بگذارد. زیرا او را شریک در زندگی و یار واقعی خویش می شناسد.

در زندگی زناشویی چیزی که قلب را تسخیر می کند مهربانی است و همسری می تواند دوست داشتنی تر باشد که مهربانتر است. زن ممکن است از هر لحاظ عفیف و پرهیزکار، و واجد خصایل نیکو باشد اما همه اینها در برابر ترش رویی، تندخویی و غر و لند، ارزش خود را از دست می دهد. آنچه یک مرد را بیش از هر چیز دیگری از جاده ترقی و کامیابی منحرف ساخته و از تلاش و کوشش باز می دارد، بهانه گیری، عیب جویی و خواهشهای غیر منطقی زن است و همه این عوامل به همین ترتیب برای یک شوهر ناسازگار هم صادق است و خرده گیریهای غیر منطقی یک مرد می تواند شالوده یک زندگی خانوادگی را به خطر بیاندازد. در زمینه خلق و خوی بد همین بس که گفته شود هیچ عاملی بیش از ستیزه جویی و خرده گیری، زندگی خانوادگی را به مخاطره نمی اندازد و بخصوص یکی از بدترین انواع عیب جویی و سرزنشها تطبیق و مقایسه نامطلوب زوجین ـ مرد یا زن ـ با دیگران است. بدخلقی همچون داروی مخدری است که تولید عادت می کند و اگر توجه جدی به آن نشود مسبب مصیبت فراوان و بدبختی خواهد بود.

به ندرت زن و شوهری را می توان پیدا کرد که زندگی زناشویی خود را تا آخر عمر بدون مجادله و جر و بحث سپری نمایند. اما افرادی که به لحاظ جسمانی و نفسانی سالم می باشند با وجود اینکه گاه به گاه در نتیجه جدال با همسر خود از کوره در می روند، اجازه نمی دهند این گونه مسایل در الفت و زندگی زناشویی شان گسست ایجاد نماید. اما باید در نظر داشت که خونسردترین افراد نیز قادر نیستند در برابر فشار غر و لند و خرده گیریهای دایمی همسر خود بی تفاوت بمانند.

اما باید دید چرا همسران نسبت به یکدیگر عیب جویی می کنند. این موضوع می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. برخی اوقات خرده گیری و غر و لند علامت بی نظمی و اختلال در سلامت جسمی زن یا مرد است. اثرات خستگی مزمن و دایمی غالبا به صورت تمایل به غر و لند و ستیزه جویی خود را نشان می دهد. راه درمان آن این است که به معنویات زندگی بیشتر توجه شود و با کشف عوامل خستگی، سعی در برطرف ساختن آن نمود.

از دیگر عوامل عیب جویی می توان به کینه ها و دردهای پنهانی اشاره داشت که غالبا سبب ستیزه جویی می شود. برای مقابله با این حالت می توان در خود حس خوش خلقی و بذله گویی را ایجاد کرد. این حس قضاوت فرد را نسبت به مسایل روزمره به کلی تغییر خواهد داد. با بسیاری از مشکلات، که در ظاهر مصیبت و بدبختی به نظر می رسند، می توان مزاح کرد. مسایل کوچک و جزیی روزانه را به صورت مصیبتهای بزرگ در آوردن، خطر ورشکستگی در «بانک عواطف» را در پی خواهد داشت!

می توان شکوه ها و گله های مهم را با وقار و به آرامی مورد بحث و گفت و گو قرار داد. همسران می توانند التهابات و هیجانات روزانه زندگی را با حس تفاهم متقابل و همکاری صمیمانه حل و فصل نمایند. این را باید همیشه آویزه گوش داشت که کانون خانواده محل امن و آسایش محسوب می شود و نباید به هر دلیلی این کانون امنیت و آرامش به مخاطره افتد.

بار دیگر سخن امام صادق(ع) را می خوانیم:

«خدا رحمت کند مردی که میان خود و همسرش را اصلاح نماید، زیرا خداوند اختیارش را در دست او گذاشته و او را قیّم و سرپرست زن قرار داده است

تبیاننوشته شده در تاریخ سه شنبه 17 خرداد 1390 توسط شاهو7

▬ این ۱۰ رفتار را در دوران نامزدی جدی بگیرید
▬ پول و ازدواج: آیا در ارتباطند؟
▬ چرا خانمها مانند آقایان، سریع عاشق نمی‌شوند
▬ بهترین مدت دوره نامزدی و مشکلات آن!
▬ اگر چند قلو دارید، حتماً بخوانید!
▬ اشتباهاتی كه در دوران نامزدی نباید مرتكب شوید
▬ نشانه مردی که مورد پسند خانمها قرار نمی گیرد
▬ حداقل و حداکثر دوران نامزدی چه مدت باید باشد؟
▬ 10 شیوه مدرن سوء استفاده مالی دختران از پسران
▬ تأثیرات مثبت دوران نامزدی
▬ در طول ارگا!سم در مغز چه اتفاقی می‌افتد؟
▬ دانلود کتاب آشفتگی جنسیتی اثر جودیت باتلر ترجمه امین قضایی
▬ رابطه جنسی در دوران نامزدی
▬ خانم ها همسرتان را برای همیشه عاشق خود کنید
▬ فرایند 6 مرحله‌ ای برای حل مشکلات زناشویی
▬ حقایق و باورهای غلط در مورد تمایلات جنسی
▬ علل خارش و سوزش واژن پس از رابطه ‌جنسی
▬ خانم ها، برای دوام زندگی مشترکتان باید زیبا شوید
▬ یار زندگی خود را در مقابل چشمانتان ظاهر کنید
▬ ملزومات به ار!گا!سم رسیدن زنان
▬ نکاتی درباره پدر شدن
▬ قاعدگی ، پریود ، عادت ماهانه
▬ چطور برای همسرتان فضایی رمانتیک ایجاد کنید
▬ پاسخ به سوالات شما (ترمیم پرده بکارت یا هایمنوپلاستی)
▬ هیچوقت برای دوباره عاشق شدن دیر نیست
▬ 10 نشانه اینکه خانمی از شما خوشش نمی‌آید
▬ امشب لذتتان را چندبرابر کنید (مخصوص افراد متاهل)
▬ روش تربیت فرزندان در سنین مختلف
▬ خودخواهی در روابط زناشویی
▬ آخرین متدهای زیبایی برای خانم ها