آموزش جنسی زناشویی شاهو7

▬ بازگشت به آرشیو مطالب اخیر

سئوال و جواب در مورد اسپرم و مایع منی

دکتر حمید سجاد مدیر سایت ایران سلامت

 

1.      من ازدواج نکرده ام اما به علت دردهایی که در بیضه هایم داشتم، به دستور پزشک برایم آزمایش مایع منی انجام شد. در این آزمایش حجم مایع منی اندکی کمتر از میزان طبیعی بود. آیا ممکن است من بچه دار نشوم؟

نگرانی شما منطقی است اما باید این نکته را به خاطر داشته باشید که در این آزمایش تنها حجم مایع منی مورد رسیدگی قرار نمی گیرد. شاخص های دیگری از عملکرد بیضه ها نیز بررسی می شوند. به طور کلی در این آزمایش تعداد اسپرم ها، نسبت اسپرم های سالم و فعال به غیر سالم و غیر فعال، سرعت اسپرم ها، تعداد سلول های سفید خون در مایع منی، PH  مایع و چندین مورد دیگر هم بررسی می شوند. که همه آنها برای تصمیم گیری صحیح در مورد وضعیت شما مهم هستند و تنها به واسطه غیر طبیعی بودن یکی از چندین مورد نمی توان گفت که شما بچه دار نخواهید شد. در کل تنها زمانی می توان به طور قطع در مورد مشکل شما مطمئن شد که ازدواج کنید و در بچه دار شدن مشکل داشته باشید. نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد، نحوه انجام آزمایش است. در حالت عادی توصیه می شود که حداقل 3 روز و حداکثر 7 روز قبل از انجام این آزمایش نباید هیچگونه تخلیه مایع منی صورت گرفته باشد. عدم رعایت این موارد هم می تواند روی نتیجه آزمایش تأثیر گذار باشد.

2.      بعضی وقت ها پس از ادرار مقدار کمی مثلا" دو یا سه قطره منی خارج می شود، علت چیست؟ آیا به ضعف دستگاه تناسلی بر می گردد؟ من قبلا" استمنا می کردم اما به دلیل حرام بودن آنرا کنار گذاشتم. آیا به دلیل استمنا دستگاه تناسلی من ضعیف شده است؟ من نگران آینده خود می باشم آیا من قادر به نزدیکی با همسر آینده خود می باشم؟

شما هیچ مشکلی ندارید... و خروج مایع منی به هنگام ادرار و یا حتی مدفوع کردن ... مسئله ای عادی است و جای نگرانی ندارد.

3.      بعضی وقت ها موقع ادرار چند قطره منی خارج میشه. و همینطور حالت لخته سفید خیلی چسبناک داره. گاهی از ادرار مقداری کف و یا حباب از آلتم خارج می شه. و همینطور مدت زیادی هست که شبها بدون اینکه آلتم بزرگ شود از من مایع منی خارج می شه، در صورتی که قبلا" اگر محتلم می شدم در حالت نعوض بوده. آیا من مشکل دارم؟

خروج منی هنگام ادرار و یا حتی مدفوع عادی است. رنگ سفید عادی است. اون کف و حباب دار سدن نیز عادی است. برای خروج منی، درسته که اغلب در حالت نعوظ است، اما گاهی بدون اینکه نعوظی رخ داده باشه انزال صورت می گیره و اون هم عادی است. و همینطور مسئله لخته شدن و به قول خودتون چسبناک شدن هم عادی است.

4.      آیا مایعی که  بدون رنگه و قبل از خروج مایع منی خارج می شه میتونه حاوی اسپرم باشه و حاملگی ایجاد کنه؟

بله می تونه. چون اولا" گاهی خود مایع منی می تونه کاملا" شفاف باشه، در حالی که حاوی صدها میلیون اسپرم در یک سی سی است. دوما" اون مایع رو خارجی ها بهش pre cum  می گویند که از غدد اندام های تناسلی ترشح می شه و وظیفه اصلی آن ایجاد محیطی برای نگهداری و بهینه کردن اسپرم ها است و مسلما" حاوی میلیون ها اسپرم است حتی اگر ظاهرا" اسپرمی دیده نشود.

5.      آیا اگر مردی مایع pre cum  را نداشته باشد دلیل بر مشکل دار بودن اوست و آیا همه مردها آن را دارند؟ و آیا ختنه کردن و یا نکردن ارتباطی با آن مایع دارد؟

بله ممکن است گاهی دیده نشود و نبودش دلیلی بر نگرانی نیست. ختنه ارتباطی با pre cum  ندارد.

6.      وظیفه اصلی مایع pre cum  چیست؟

این مایع کارش این است که محیط را برای خروج مایع منی آماده کرده و یک حالت نرم کننده برای خروج اسپرم ها ایجاد می کند.

7.      آیا با چشم غیر مسلح هم می توان حرکات اسپرم را در مایع منی مشاهده کرد؟

خیر. وقتی حداقل 20 میلیون اسپرم در یک سی سی مایع منی وجود دارد امکان ندارد بدون میکروسکوپ آنرا مشاهده کرد. گاهی مایع منی کاملا" شفاف است که مسئله غیر عادی نیست.

8.      همسر بنده در خواب محتلم می شود و خواب می بیند که با زن دیگری همبستر شده است. من همیشه فکر می کردم مردان مجرد این مشکل را دارند و از این موضوع خیلی ناراحتم. نمی دانم لرای چه ایشان به این صورت خواب می بینند؟ وظیفه بنده در این راستا چیست؟ در ضمن من از ایشان تمکین می کنم. لطفا"قضیه را برای من روشن کنید آیا این حالت طبیعی است یا قصور از بنده است؟ ممنون

اگر همسر شما در حین داشتن همسر و روابط زناشویی اقدام به خود ارضائی میکرد می شد گفت که احتمالا" در روابط جنسی شما اشکالی وجود دارد. که باید ریشه یابی شده و پیگیری شود. ولی خوشبختانه چنین حالتی وجود ندارد.

تنها مسئله ای که در این بین وجود دارد این است که میل جنسی همسر شما از میل جنسی شما بیشتر است و شاید از میل جنسی بقیه آقایون هم بیشتر باشد. مایع منی سه ماه قبل تولید شده ولی به دلیل تحریکات جنسی که اغلب ناخود آگاه رخ می دهد هورمون های جنسی بیشتری تولید شده و شبانه خارج می شود. این مسائل بیشتر جنبه ژنی دارد. البته فاکتور های خانوادگی، مذهبی و ... هم نقش دارد. ممکن است یک آقا با دیدن اندام های برجسته یک زن که مانتو تنگی پوشیده است اصلا" تحریک نشود. ولی فردی دیگر حتی با دیدن صورت خانمی که سعی ندارد باعث تحریک دیگر مردان شود، شدیدا" تحریک شود.

همانطوری که خودتان هم اشاره داشته اید، چه خوب است که در رابطه جنسی هر دو لذت ببرند و هر دو سعی کنند که برای هر چه بیشتر لذت بردن طرف دیگر تلاش کنند. ولی اکثرا" صاحبنظران معتقد هستند که باید بانوان گرامی ما نسبت به مسئله جنسی شوهرانشان تمایل بیشتری نشان دهند، حتی اگر گاهی لذت هم نمی برند یا به قول خودشان به ... نمی رسند و همیشه یک طرفه است. حتی می توان گفت ارضا کردن مردان یکی از وظایف زنان است. ( به نظر بنده آقای دکتر در این مورد یه کم زیاده روی کرده اند. به نظر من این رابطه باید همیشه دو طرفه باشد و خانم ها نیز لذت کامل را ببرند. اگر فقط لذت نبردن خانم گاهی باشد به خاطر شوهرشان می توانند قبول کنند نه همیشه. به نظر من ارضا کردن زنان نیز از مهمترین وظایف مرد هاست. شاهو )

من احساس می کنم همسر شما به اندازه کافی ارضا نشده است و خود ارضایی هم نمی کند. احتمالا" جذابیت جنسی شما برای وی کم شده است. چه بسیار زنان زیبا و خوش اندامی دیده می شود که پس از مدت کوتاهی از ازدواج دیگر مرد تمایلی برای وی ندارد. البته می تواند دلایل زیادی داشته باشد ولی یک دلیل عمده غرور بی جای زنان و بی توجهی آنها نسبت به این مسئله مهم است. حتی این هم بگویم که نامه ای از آقایی داشته ام که می گفت من همسرم را خیلی دوست دارم او بسیار زیبا و خوش اندام است ولی اجازه رابطه جنسی برای تفریح را به من نمی دهد و معتقد است رابطه جنسی فقط برای بچه دار شدن باید صورت گیرد. اما چه باید بکنید.

اولا" من پیشنهاد می کنم برای اینکه شما جذابیت جنسی لازم را داشته باشید، شب ها در بستر های جداگانه بخوابید و فقط وقتی میل به رابطه جنسی دارید با هم باشید. و بعد اینکه تعداد رابطه جنسیتان را بیشتر کنید. و اینکه سعی کنید او به شما بیشتر تمایل نشان دهد و اگر خواب زنی را می بیند تصویر شما در ذهن باشد. برای وی بیشتر آرایش کنید، بیشتر پای حرف وی بشینید، غذاهای مورد علاقه وی را بیشتر درست کنید، گاهی بعضس مواد غذایی محرک جنسی است، از آهنا پرهیز کنید، مثل پیاز و غیره. سعی کنید حدالمقدور به نوع رابطه جنسی بخصوصی که می دانید وی دوست دارد بیشتر تمایل نشان دهید.

9.      من یک پسر 19 ساله اهل تهران و ورزشکار هستم. یعنی فوتبال بازی می کنم. ولی در مواقع ورزشهای سنگین مثل بدنسازی یا هنگامی که بارفیکس می روم خود به خود انزال می شوم منی با شهوت از من خارج می شود و بدنم شل می شود ( مثل انزال شدن بعد از عمی استمنا ). لطفا" مرا برای حل این مشکل راهنمایی کنید یعنی چکار کنم که موقع ورزش سنگین یا وقتی بارفیکس می روم انزال نشوم؟ ( موقعی که انزال می شوم حالت خود ارضایی(استمنا) دارد یعنی اگر در آن لحظه که دارم تحریک می شوم ورزش را قطع کنم حالت شهوت فروکش می کند ) البته حدود 6 ماه پیش خود ارضایی می کردم

میل جنسی بعضی مردان و پسران بالاست و همین مسئله باعث می شود که به طور ناخود آگاه هورمون های جنسی در شما ترشح ، و  اسپرم تولید شود. طبیعت بدن مردانه به گونه ای است که اگر با رابطه جنسی عادی و یا با خود ارضایی مایع منی خارج نشود،  خود به خود دفع شده که می تواند هنگام خواب باشد یا با تحریکات دیگر. مثل هنگام استرس، هنگام هیجان، هنگام ترس و یا نوعی که شما بیان می کنید. بنابراین شما مشکلی ندارید و نیازی هم به ملاقات پزشم ندارید. فقط اگر می توانید هوش و حواستان را از مسائل جنسی  به چیزهای دیگر معطوف کنید تا کمتر هورمون های جنسی در شما آزاد شود.

 

10.  آیا خروج مایع منی بدون هیچگونه تحریک جنسی عادی است؟

مشکلی نیست و نیاز به اقدامات و پیگیری های بعدی ندارد.

11.  10 تا 20 ثانیه بعد از اینکه آلت من از حالت نعوظ خارج شد یکی دو قطره مایع منی به رنگ قهوه ای ( beige) خارج می شود. آیا مشکلی وجود دارد؟

رنگ قهوه ای نشانه خون های مرده است. گاهی در حالت طبیعی رخ می دهد و اگر به تعداد زیاد و مکررا" دیده شود بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید ولی اگر به تعداد کم باشد نیازی نیست.

12.  چه رنگی از مایع منی غیر عادی است؟

قرمز- قهوه ای- صورتی

13.  آیا شفاف بودن مایع منی دلیلی بر مشکل دار بودن است؟

خیر

14.  در مورد رنگ منی توضیحی بدهید و می خواستم بدانم اگر منی روی پارچه ای خشک شود آن پارچه به چه رنگی در می آید؟

موقعی که مایع منی خارج می شود به رنگ سفید است اما پس از 5-30 دقیقه بی رنگ می شود. معمولا" اگر مایع منی روی پارچه سفیدی ریخته و خشک شود پس از مدتی پارچه به رنگ زرد در می آید. به طور کلی رنگ مایع منی زرد و یا سفید و حتی شفاف مسئله ای عادی است و نیاز به پیگیری ندارد.

عللی که می توانیم برای مایع منی خون آلود به حساب آوریم :

ترومای MINOR به دستگاه ژنیتال- پروستاتیت- خود داری طولانی مدت از مقاربت- مقربت مکرر- مقاربت ناگهانی- اختلالات خونریزی دهنده- تنگی پیشابراه- بدخیمی ها- احتقان عروقی- بی دلیل

15.  آیا اسپرم ها در درجه حرارت اتاق زنده می مانند؟ همسر من وقتی که کاندومش را در می آورد و بعضی از اسپرم ها در قسمت خارجی دستگاه تناسلی من ریخته می شود عصبی می شود. او فکر می کنه که حتی اگر اسپرم ها در قسمت خارج از مهبل هم ریخته شود باز هم ممکن است حاملگی رخ دهد. من خودم فکر می کنم که اسپرم ها در درجه حرارت اتاق زنده نمی مانند. نطر شما چیست؟

احتیاط همسر شما به جاست. اما خیلی به ندرت ممکن است ایت اتفاق رخ دهد که چنین اسپرم هایی آنهم به تعداد کافی از دستگاه تناسلی و مجرای رحم عبور کنند و خودشان را به لوله فالوپ برسلنند. شاید بهترین راه حل این باشد که کاندوم را طوری در آورد که از دستگاه تناسلی شما دور باشد.

16.  اسپرم ها چند روز زنده هستند؟

اگر در شرایط محیطی خوبی باشند، چند روز زنده هستند. اما اگر مایع منی آلوده به عفونتی با شد مثل ایدز و سیفلیس و یا سوزاک و یا هپاتیت، مشخص نیست که تا چند روز می توانند زنده و آلوده کننده باشند. من فکر می کنم تا موقعی که مایع منی مایع باشد آلوده کننده است. من نمی دانم اگر مایع منی خشک شود آلوده کننده است یا نه، گر چه به نظر من حتی برای موارد خشک شده هم احتیاط لازم است.

17.  آیا این مطلب درست است که اسپرم هایی که در مجرای رحم زنان و دستگاه تناسلی زن می میرنند باعث بیمار شدن زنان می شود؟

درست نیست. در هر بار مقاربت میلیون ها اسپرم در بدن زنان ریخته می شود که بسیاری از آنها می میرند. و اتفاقی هم برای آن زن نمی افتد.نوشته شده در تاریخ یکشنبه 22 خرداد 1390 توسط شاهو7

▬ این ۱۰ رفتار را در دوران نامزدی جدی بگیرید
▬ پول و ازدواج: آیا در ارتباطند؟
▬ چرا خانمها مانند آقایان، سریع عاشق نمی‌شوند
▬ بهترین مدت دوره نامزدی و مشکلات آن!
▬ اگر چند قلو دارید، حتماً بخوانید!
▬ اشتباهاتی كه در دوران نامزدی نباید مرتكب شوید
▬ نشانه مردی که مورد پسند خانمها قرار نمی گیرد
▬ حداقل و حداکثر دوران نامزدی چه مدت باید باشد؟
▬ 10 شیوه مدرن سوء استفاده مالی دختران از پسران
▬ تأثیرات مثبت دوران نامزدی
▬ در طول ارگا!سم در مغز چه اتفاقی می‌افتد؟
▬ دانلود کتاب آشفتگی جنسیتی اثر جودیت باتلر ترجمه امین قضایی
▬ رابطه جنسی در دوران نامزدی
▬ خانم ها همسرتان را برای همیشه عاشق خود کنید
▬ فرایند 6 مرحله‌ ای برای حل مشکلات زناشویی
▬ حقایق و باورهای غلط در مورد تمایلات جنسی
▬ علل خارش و سوزش واژن پس از رابطه ‌جنسی
▬ خانم ها، برای دوام زندگی مشترکتان باید زیبا شوید
▬ یار زندگی خود را در مقابل چشمانتان ظاهر کنید
▬ ملزومات به ار!گا!سم رسیدن زنان
▬ نکاتی درباره پدر شدن
▬ قاعدگی ، پریود ، عادت ماهانه
▬ چطور برای همسرتان فضایی رمانتیک ایجاد کنید
▬ پاسخ به سوالات شما (ترمیم پرده بکارت یا هایمنوپلاستی)
▬ هیچوقت برای دوباره عاشق شدن دیر نیست
▬ 10 نشانه اینکه خانمی از شما خوشش نمی‌آید
▬ امشب لذتتان را چندبرابر کنید (مخصوص افراد متاهل)
▬ روش تربیت فرزندان در سنین مختلف
▬ خودخواهی در روابط زناشویی
▬ آخرین متدهای زیبایی برای خانم ها