آموزش جنسی زناشویی شاهو7

▬ بازگشت به آرشیو مطالب اخیر

ازدواج به خاطر چیست ؟

خداوند حکیم امیال و غرایز گوناگونی را در وجود انسان قرار داده است تا بشر به وسیله آنها حیات مادی و معنوی خود را تکامل بخشد. اما آنچه در این میان مهم است این که باید میان امیال تعادل برقرار شود تا طغیان یک یا چند میل و غریزه عرصه را بر تمایلات فطری دیگر تنگ نکند ، در غیر این صورت، انسان از رشد و شکوفائی همه جانبه و هماهنگ باز می ماند و به کمال و سعادت نمی رسد.

و به تعبیر علمای اخلاق، دین مقدس اسلام تعدیل غرائز را از بشر خواسته است نه تعطیل غرائز را، و از عوامل اساسی کنترل غرائز، پیوند زناشویی و تشکیل خانواده است. ازدواج به زندگی معنی می دهد. جوان مجردی که به خواستگاری دختری می رود گفته می شود: آیا مرد زندگی هستی؟ این پرسش یعنی آیا روحیه مسئولیت پذیری داری؟ و اینجاست که باید گفت:

ازدواج ، تنها در آمدن از « تنهایی » نیست.بلکه رسیدن به «همدلی» ، «همراهی» و «هم روحی» است ، که مهمتر است.»ازدواج در حیات برای انسان امری طبیعی و ضروری است و اولین ساختمان اجتماع بشری می باشد که به واسطه آن اجتماع، انسان رشد می کند و به کمال می رسد و آن چه در درون او نهاده شده بروز می کند و اسلام برای آن بسیار اهمیت قائل شده است

احادیثی از پیامبر اکرم(ص) در مورد ازدواج :

 فرموده اند :خدا خانه ای را که در اسلام به ازدواج بنا شده باشد دوست دارد و در اسلام بنایی برپا نشده است که نزد خدا محبوب تر و عزیزتر باشد از ازدواج و خدا دوست ندارد خانه ای را که به طلاق و جدایی از هم، خراب شده باشد .

پیامبر اکرم(ص) می فرماید: نکاح و ازدواج سنت من است و هر کس از آن روگردان شود از من نخواهد بود. (یعنی مسلمان نیست.

می فرماید: هر کسی دوست دارد بر فطرت من باشد، باید به سنت من عمل کند و از سنت من است ازدواج کردن .

می فرماید: هر کسی دوست دارد خدا را با طهارت ملاقات کند پس باید ازدواج کند .

می فرماید: خوبان امت من کسانی هستند که دارای خانواده و اهل باشند و اشرار امت من کسانی هستند که ازدواج نکرده و دارای خانه و خانواده نیستند .

فرمودند: ازدواج کن و الّا از برادران شیطان شمرده می شوی .

می فرمایند: خواب انسان ازدواج کرده نزد خدا بهتر است از روزه و نماز کسی که ازدواج نکرده است.

می فرمایند: ازدواج کنید و فرزند بیاورید که من در روز قیامت به کثرت شما مسلمان ها مباهات می کنم حتی به افتادن جنین.

بدون تردید ازدواج بزرگترین و مهمترین حادثه زندگی هر انسانی است، که موفقیت یا شکست در آن، برای هر یک از زوجین سرنوشت ساز خواهد بود. بنابراین، بر هر دختر و پسری لازم است که قبل از ازدواج در مورد انتخاب همسر اطلاعات کافی را کسب کنند، سپس اقدام نمایند.

اما متأسفانه اکثر پسران و دختران، بدون تجربه و کسب اطلاعات لازم، به چنین امر بسیار مهم و سرنوشت سازی اقدام می نمایند. در حالیکه نه از شرایط وصفات نیک یک همسر خوب آگاهی دارند و نه راه کشف آن را می دانند.

نه ازنقاط ضعف وصفات بد همسر خبر دارند نه راه کشف و اجتناب از آنها را می دانند. چه بسا صفتی را از شرایط بسیار مهم و ضروری می پندارند و برای نیل به آن جدیت می نمایند، در صورتیکه آن صفت اصلاً از مزایای ضروری یک همسرنیست، یا اهمیت چندانی ندارد و چه بسا امر بسیار مهمی که باید جزء شرایط قرار گیرد در اثر غفلت، آن را از شرایط و مزایا محسوب نمی دارند.

هنگامی خبردار می شوند که کار از کار گذشته و چاره ای ندارند و در اثر آن، اختلافات و کشمکشها و ناسازگاریها و بهانه جوییها شروع می شود، و بالاخره یا به طلاق منجر خواهد شد یا ناچارند دندان بر جگر بگذارند و تا آخر عمر با تلخی و رنج و اندوه به زندگی ادامه دهند.

در صورتی که اگر آگاهانه عمل میکردند کمتر با شکست و تلخکامی مواجه می شدند.بعلاوه بسیاری از اختلافات خانوادگی و حتی طلاقها از حوادث مراسم نامزدی و تعیین مهر و عقد وعروسی و رفتار پسر و دختر، در دوران قبل از عروسی نشأت می گیرد، و چه بسا کدورتهایی در این زمان بوجود می آید که آثار سوء آنها تا پایان عمر باقی خواهد ماند و چه بسا که به طلاق و جدایی منجر خواهد شد، در صورتی که اگر دختر و پسر از اطلاعات لازم برخوردار بودند به چنین سرنوشتی گرفتار نمی شدند.

کانون مقدس خانواده ، ارزشمندترین جامعه بشری است، که اساس اجتماع را تشکیل می دهد، و «تناسب مستقیم» با توده های مردم آن اجتماع دارد، زیرا: هر چه اعضای خانواده از نظر تربیتی رشد و آگاهی کسب نموده، و گام های مثبت و سودمند بسوی صلاحیّت و شایستگی خویش بردارند، به همان مقیاس ، جوامع بزرگ کشوری و جهانی اصلاح گردیده ، و روح تعاون و انسانیّت ، سوز و خدمتگزاری ، پیشرفت و تمدّن ، هماهنگی و وحدت...به چشم خواهد خورد ، و بالعکس ، اگر در دنیای کنونی افراد مزاحم و خونخوار ، عیّاش و منحرف ، جاسوس و تفرقه انداز ، عقب مانده و بدفرهنگ ، عقده ای و انتقامجو... امنیّت انسان ها را به خطر انداخته ، و کشورهای ضعیف و ناتوان را به بهانه های واهی مورد تهاجم وحشیانه قرار می دهند ، و مقدّسترین انسان ها را در حال عبادت و مراسم عبادی به خاک و خون می کشند، و صدها جنایت دیگر را بدون کوچکترین تاثّر مرتکب می شوند!

سرچشمه اصلی آن، برخی خانواده ها است!!اگر در اصول تربیتی « وراثت » ، « محیط » و « مربّی » را عوامل اصلی در تربیت می دانند، بدون تردید همه آن عوامل در کانون خانواده متمرکز است، زیرا: فرزندان علاوه بر مسأله « وراثت » که مستقیماً تحت تأثیر افکار و شمائل خصوصی والدین خود قرار می گیرند، از نظر محیطی و تربیتی نیز، خانه و محیط خانواده نخستین مکان تربیتی، و پدر و مادر اوّلین مربیان کودک به شمار می آیند...

بنابراین هر انسانی باید تمام نیروی خویش را به کار گیرد تا خانواده سالم و شایسته داشته باشد، و بداند با کدامین فرد تشکیل خانواده دهد، و او را به همسری کسی که شریک رازها ، مال ها بوده و حافظ ناموس وی خواهد گردید برگزیند؟

آری چگونگی انتخاب همسر، و نحوه رفتار بعدی با وی، و هم آهنگی و همفکری با او، زمینه ساز سلامت فکری اعضای خانواده و فرزندان است، و کوچکترین غفلت، و بی توجّهی در این باره ضررهای غیرقابل تحمّل به بار می آورد و لذا هر شخصی وظیفه دارد پیش از انتخاب همسر با خدای خویش راز و نیازی داشته باشد، و از وی بخواهد که همسری سالم و آگاه و همفکر نصیب او نماید، و سپس در رفتار و گفتار و تغذیه، و انتخاب ایّام و ساعات انعقاد نطفه و حالات روحی و جسمی خویش و بانویش کاملاً مطابق موازین شرعی و علمی حرکت نماید، تا نه تنها از فرزندان نامطلوب ، ناقص الخلقه ، احمق و کودن و بی هوش ، فاسد و زیانبار... مصون بماند ، بلکه به آمال و آرزوهای شیرین و ارجمند خانوادگی نائل آید...

 نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 25 خرداد 1390 توسط شاهو7

▬ این ۱۰ رفتار را در دوران نامزدی جدی بگیرید
▬ پول و ازدواج: آیا در ارتباطند؟
▬ چرا خانمها مانند آقایان، سریع عاشق نمی‌شوند
▬ بهترین مدت دوره نامزدی و مشکلات آن!
▬ اگر چند قلو دارید، حتماً بخوانید!
▬ اشتباهاتی كه در دوران نامزدی نباید مرتكب شوید
▬ نشانه مردی که مورد پسند خانمها قرار نمی گیرد
▬ حداقل و حداکثر دوران نامزدی چه مدت باید باشد؟
▬ 10 شیوه مدرن سوء استفاده مالی دختران از پسران
▬ تأثیرات مثبت دوران نامزدی
▬ در طول ارگا!سم در مغز چه اتفاقی می‌افتد؟
▬ دانلود کتاب آشفتگی جنسیتی اثر جودیت باتلر ترجمه امین قضایی
▬ رابطه جنسی در دوران نامزدی
▬ خانم ها همسرتان را برای همیشه عاشق خود کنید
▬ فرایند 6 مرحله‌ ای برای حل مشکلات زناشویی
▬ حقایق و باورهای غلط در مورد تمایلات جنسی
▬ علل خارش و سوزش واژن پس از رابطه ‌جنسی
▬ خانم ها، برای دوام زندگی مشترکتان باید زیبا شوید
▬ یار زندگی خود را در مقابل چشمانتان ظاهر کنید
▬ ملزومات به ار!گا!سم رسیدن زنان
▬ نکاتی درباره پدر شدن
▬ قاعدگی ، پریود ، عادت ماهانه
▬ چطور برای همسرتان فضایی رمانتیک ایجاد کنید
▬ پاسخ به سوالات شما (ترمیم پرده بکارت یا هایمنوپلاستی)
▬ هیچوقت برای دوباره عاشق شدن دیر نیست
▬ 10 نشانه اینکه خانمی از شما خوشش نمی‌آید
▬ امشب لذتتان را چندبرابر کنید (مخصوص افراد متاهل)
▬ روش تربیت فرزندان در سنین مختلف
▬ خودخواهی در روابط زناشویی
▬ آخرین متدهای زیبایی برای خانم ها